Chat with us, powered by LiveChat
  • EMAIL

    info@guvenmak.com.tr

TEKNİK  ÖZELLİKLER

 

Genişlik                   :    2450 mm

Yükseklik                :    3950 mm

Boş Ağırlık              :    3000 kg – 4000 kg  ± % 5

Kapasite (Hacim)    :    8 m³  – 12 m³

 

KAZAN : Transmixer kazanı  tamamı CNC Plasmada kesilmiş 450 HB sertlikte yüksek aşınmaya ve darbelere dayanıklı HARDOX marka  ithal İsveç çeliğinden  imal edilir. Optimum kazan açısı sayesinde yüksek dolum kapasitesi ve maksimum geometrik hacime sahiptir. Kazan kaynağı otomatik robot kaynağı ile yapılmaktadır.Kuyruk konisi geniş doldurma ve boşaltma çapına sahip olup kuyruk konisinde balansı önleyen sıvama tekniği kullanılmıştır. Kazan redüktör aynası ortasına montaj yapılan konik sac ile mükemmel beton karışımı elde edilmektedir. Çift makara sistemi ile mükemmel dönüş balanslı çevirme gerçekleşir.Kazanın ağırlık merkezi yere yakındır , kazan dönüşleri seri ve dengelidir.Bu sebepten dolayı redüktörün çevirme gücü değişmez, kazan ömrü artar.

 

HELEZON (BIÇAK): 450 HB sertlikte HARDOX marka yüksek aşınmaya dayanıklı ithal sacdan imal edilir.Kazan içindeki helezonların optimum helezon mesafesi ve yüksekliği  sayesinde  sorunsuz  homojen karıştırma ve  hızlı bir boşaltma sağlanır.Helezon üzerindeki 4 x 25 silmeler ile helezon ömrü uzatılmıştır.

 

DOLUM – V OLUK – BOŞALTMA OLUK:  450 HB sertlikte HARDOX marka yüksek aşınmaya dayanıklı ithal sacdan imal edilir. Özel tasarımlı dolum oluğu sayesinde kazan içine beton doldurma işlemi çok hızlı bir şekilde gerçekleşir.Geniş V- Oluk yardımı ile betonun kazan içinden dışarıya  seri olarak akması sağlanmıştır. Boşaltma oluğu hidrolik sistemli olup  180º yatay ve 30º dikey hareketle  betonun akmasını kolay bir şekilde  hızlandırmaktadır

 

RİNG: GS-60 kalite döküm malzemeden imal edilmiştir ve Ø 220 Çift Makara Sistemine sahiptir.

 

TAŞIYICI KONSOLLAR: Ön ve Arka olmak üzere 2 adet taşıyıcı konsol mevcuttur. Yüksek mukavemetli St 52 kalite sacdan üretilirler. Kamyon şasesi ve konsol bağlantısı içeriden bağlantılı civata dizisi ile sağlanmaktadır.

 

HİDROLİK SİSTEM: EATON marka 90 cc hidromotor – 105 cc pompa ünitesi ile birlikte 577 & 580 BONFIGLIOLI TRANSMITTAL marka redüktörün eşsiz uyumu ile kazanın dönme hareketi sağlanır. Kazan hızı ve yönünü kontrol etmek için elektrikli kumanda paneli mevcuttur.

 

SOĞUTMA SİSTEMİ: OESSE marka TM 24 V 12 lt. soğutucu ünitesi kullanılmaktadır.

 

BOYA: Tüm metal yüzeyler kumlama sonrasında 2 kat epoksi boya ile  astarlama işlemine girer ve daha sonra istenilen RAL kodunda 2 kat  DYO markalı akrilik boya ile fırınlı  boyama kabininde  boyanır. Boyama sonrası kuruma işlemi tamamlandıktan sonra çeşitli noktalardan elcometre  ile  boya kalınlığı ölçümü yapılır ve standart boyama değerleri elde edilir.